ifm electronic GmbH
ifm electronic GmbH
21.12.2024 01:12
С цел да се следи и подобрява качеството в печатниците чрез дигитализация, ifm и Schuler Group сключиха споразумение за сътрудничество. Тяхната цел е да предложат на клиентите повече прозрачност и да повишат ефективността при формоването на листов материал.
Пресите за формоване на листов материал са сред най-важните машини във всички отрасли, в които се обработва листов материал. Групата Schuler има 180-годишен опит в областта на технологиите за формоване и е световен лидер на пазара. С помощта на цифрови решения като Track & Trace, Visual Die Protection или DigiSim® компанията предлага множество инструменти, които подпомагат цифровизацията в пресовите цехове. ifm SmartStamp разширява това предлагане със софтуерен инструмент, който в рамките на милисекунди открива наклона, ексцентрицитета и произтичащия от това момент на наклона на формовъчните преси.
"Ако рампата е наклонена твърде много, водачите на пресата са подложени на прекомерно натоварване и ще се повредят в дългосрочен план", казва Кристоф Шнайдер, вицепрезидент продуктов мениджмънт приложения в ifm. Инструментът предпазва пресата от прекомерно износване и повреди и спомага за подобряване на наличността. SmartStamp е безпроблемно интегриран в платформата moneo IIoT - а сега и в платформата Metris на ANDRITZ, компанията майка на Schuler. "Благодарение на комбинацията с данните от нашите базирани в облака цифрови решения клиентите се възползват от оперативната съвместимост и съответно от още по-висока прозрачност в пресовия цех", подчертава Рохиташва Пант, главен директор по цифровите технологии на Schuler Group.
Подписаното сега споразумение за сътрудничество предвижда сътрудничество в областта на продажбите. Клиентите могат да се възползват само от използването на SmartStamp на ifm и цифровите решения на Schuler. Няма значение коя система използват клиентите, когато започнат да се дигитализират. Те могат да разширят своето решение за дигитализация с другата система по всяко време. "По този начин можем да предложим на всички клиенти оптимално решение за дигитализация на пресовъчни машини", казва Флориан Зиберт, старши мениджър "Системи и IIoT" в ifm.
17.02.2025 01:05
ifm изобщо за автоматизацията във ФридрихсхафенПосетете ни
от 25.02.2025 г. - 26.02.2025 г
на изложението All a...
13.01.2025 02:10
ifm на IMTEX 25 в ИндияПосетете ни
от 23.01.2025 г. - 29.01.2025 г
на изложението IMTEX...
07.12.2022 00:00
Тържествено откриване на новата локация на ifm в Истанбул