• DIN EN ISO 14001:2015
  • DIN EN ISO 50001:2018

10.06.2024 01:06

Пътуване по световните писти с BG 75

Dunkermotoren, марка на AMETEK, се гордее, че задвижва състезателния автомобил на отбора Milhagem Team от университета на Минас Жерайс със своя безчетков постояннотоков двигател

Миналата година отборът на Milhagem от университета на Минас Жерайс спечели бразилското издание на Shell Eco-Marathon в Рио де Жанейро. Те се състезаваха там с новоразработен състезателен автомобил, задвижван от безчетков двигател BG 75 Dunkermotor.

С невероятната си производителност от 367 км/кВт отборът на Milhagem успя да надделее над международните отбори и да спечели шампионата. Тази година, на 3-7 април 2024 г., отборът взе участие в американското издание на Shell Eco-marathon с миналогодишния автомобил-победител и се състезава с 28 отбора от пет държави на легендарната писта Индианаполис Спидуей. От всички участници отборът на Milhagem беше първият, който премина строгата техническа проверка на Shell. Това позволи на учениците да демонстрират своя непоколебим ангажимент към разработването на безопасен, маневрен и ефективен прототип.

На състезателната писта отборът постигна най-добър резултат от 188 км/кВтч, което му осигури солидното 15-о място. Dunkermotoren би искал да използва тази възможност, за да поздрави отбора от Университета на Минас Жераис и очаква с нетърпение да види състезателния автомобил на отбора Milhagem отново на подиума на победителите през следващата година.